Osnovna škola Vidici Šibenik

Natjecanje

Autor: Stela Čuturić, 2. 5. 2024.

DRŽAVNO NATJECANJE IZ VJERONAUKA – VJERONAUČNA OLIMPIJADA

Ove godine se održalo 51. natjecanje iz vjeronauka – vjeronaučna olimpijada, a natjecanju su nakon mnogo godina  pristupili učenici i vjeroučiteljica naše OŠ „Vidici”.

Učenici: Bruna Bilić, Luka Goleš, Roko Gulin i Karla Tošić  s vjeroučiteljicom Zdravkom Nimac pozvani su na državno natjecanje nakon pobjede na biskupijskoj/županijskoj razini.

Tema natjecanja  je Socijalni nauk Crkve odnosno sve ono što Crkva čini kako bi pomogla čovjeku u njegovoj konkretnoj životnoj situaciji (podrška radnicima, borba protiv totalitarnih sustava, mir, urbanizacija, te danas aktualni problemi zagađenja i brige za okoliš).

Državno natjecanje održalo se od 22.-24. travnja 2024. na otoku Krku – Baška. Domaćin natjecanja bila je Osnovna škola „Fran Krsto Frankopan” Krk – PŠ Baška. Organizatori su: Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Agencija za odgoj i obrazovanje, Nacionalni katehetski ured Hrvatske biskupske konferencije i Glas Koncila.

Državno natjecanje se sastoji od dva dijela, 23.travnja bio je prvi dio natjecanja. Učenici i njihovi mentori su u poslijepodnevnim satima, nakon službenog dijela natjecanja, posjetili opatiju crkve sv. Lucije u Jurandvoru gdje se čuva kopija Bašćanske ploče, a potom nastavili autobusima do katedrale u Krku gdje su poslušali kratko predavanje o povijesti biskupije i sudjelovali na misi koju je predvodio krčki biskup Ivica Petanjak. Misa je bila poseban i uzvišen dio natjecanja, okupili smo se oko Krista koji je nas okupio, te mu došli zahvaliti za sve ono što smo primili, ali i za sve ono čime nas daruje u svakodnevnom životu.

24.travnja slijedi drugi dio natjecanja u kojem sudjeluje samo pet najuspješnijih ekipa prema bodovima iz testa, naša škola osvojila je 15. mjesto.

S natjecanja smo se vratili sretni, ponosni, puni znanja, iskustva, doživljaja, druženja,  poznanstava – puni uspomena. Ovo natjecanje je za nas bilo posebno jer prvi put su vjeroučiteljica, ali i učenici sudjelovali u jednom natjecanju.

Posebno raduju riječi učenika: „Vjeroučiteljice idemo opet dogodine, ali dogodine na prvo mjesto.”

« Svibanj 2024 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Vidici Šibenik / 8.dalmatinske udarne brigade br.2, HR-22000 Šibenik / www.os-vidici-si.skole.hr / osvidici@os-vidici-si.skole.hr